Asya Handikap Ne Demek

Asya handikap nedir sualine ait olarak, online şekilde azalara sunulan ve yabancı bet büro sitelerinde bulabileceğiniz bir oran seçeneğidir. Belirtilen tercih isminde da anlayabileceğiniz gibi Asya ülkelerinde olan ve oraların şirketlerinin kurdukları bet ofislerde uygulanan bir seçenektir.

Temelinde biraz yabancı gelse de aslında sitelerin müşterilerini ve bahis severleri savunma emelli yapıldıkları bilinmektedir. Avrupa orijinli bir hayli firma tarafından seçeneklerdeki yerini almıştır.

Bu Seçenek Bize Ne Gibi Bir Yarar Sağlamaktadır?

Günden güne bilinmeye başlayan ve sık sık kuponlarda ve sitelerde kullanılan bir mücadele seçeneği olmaktadır. Asya handikap türünde kuvvetli olan takım ile zayıf takımın arasında sağlanan balans vaziyeti ile, beraberlik vaziyeti tamamiyle ortadan kaldırılır. Böylelikle kupon yapan kişilerin kazanma ihtimali daha da yükselir. Ayrı olarak kullanıcıların beraberlikler de yatırmış oldukları kuponları iade edilir. Buna en olarak Asya handikap türüne göre kaybetmeniz vaziyetinde dahi, seçeneklerinize göre para kazanabilme olanağı bulunur.

Handikap Çeşitleri Nelerdir?

Asya Handikap Nedir
Asya Handikap Nedir

Her bakımdan kupon severlere avantaj sağlayan Asya handikap seçeneği, bu arada ansızın fazla alternatife sahiptir. Sıfır üzerinden yapılan kuponlarda kazanmak için seçilen takımın galip gelmesi gereklidir. Ancak beraberlik vaziyetinde yatırmış olduğunuz kupon bedeli iade edilir.

Eksi 0.25 üzerinden yapılan maçlarda ise yeniden seçilen takımın kazanması vaziyetinde kuponunuz meblağ. bu seçeneğin farkı ise beraberliklerde kupon yarı yarıya işlem görür. Başka bir deyişle yatırılan meblağın yarısı kazanırken yarısı kaybeder.

Artı 0.50 ile yatırılan kuponlarda beraberlik olması vaziyetinde dahi kazanç sağlanır. Eksi 0.75 ile seçilen takımın iki farkla kazanması, artı 0.75 alternatifiyle de beraberlik olsa dahi kuponunuz kazanır. Ancak seçmiş olduğunuz takım bir farkla kazanırsa, kupon meblağınız ikiye ayrılır. Artarak ilerleyen çeşitlerde kupon seçeneğinize göre kazanma bahtınız yükselir ve bu vaziyete bağlı olarak da kazanacağınız miktarda da artış olur.

Asya Handikap Seçeneğini Sunan Canlı Siteleri

Ülke dışı kaynaklı olup ülkemizde çok sayıda azası bulunan firmalar çoklukla Asya handikap yolunu sistemine katmıştır. Ancak aza olmadan önce firmanın lisanslı olup olmadığı, güvenlik açısından kontrol edilmelidir.

 

admin
[Toplam:3    Ortalama:2.7/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir